jéé

13. listopadu 2007 v 11:38 | *Týnka* |  ♥Barbie style♥
Společnost Mattel představila MP3 přehrávač v podobě Barbie a virtuální svět pro mladé dívky on-line! Malé holčičky si tak budou hrát s panenkami a žít virtuálně na internetu.
Mattel uvádí na trh překvapující multimediální produkt, který v sobě shrnuje módu, hudbu a dokonce i vlastní virtuální svět on-line. I přesto, že je panence Barbie již 48 let, dokáže jít stále s dobou. Nová Barbie je totiž zároveň MP3 přehrávač. Virtuální svět pak představují speciálně navržené stránky, na kterých mohou mladé dívky chatovat a svým způsobem se pohybovat ve virtuálním prostředí. Jedná se o první takto navržený web zaměřený na mladé dívky na světě.
Pro dívky je připravena pořádná dávka zábavy, která vznikla díky rozsáhlým výzkumům. Mattel se jednoduše ptal dívek, jak si hrají, jaké mají sny, co si představují a po čem opravdu touží. Na základě toho pak vytvořil virtuální svět, který má dívkám jejich přání alespoň virtuálně splnit.

Barbie jde s dobou a přináší hudbu v podobě MP3
Po registraci a nalogování na webu www.barbiegirls.com může dotyčná vytvořit vlastní virtuální postavu s lidskými vlastnostmi (angl. personalized virtual character), navrhnout vlastní pokoj, nakupovat pomocí virtuálních peněz (nazvaných B Bucks), které vydělává, hrát hry, dívat se na video a povídat si pomocí chatování s ostatními dívkami.
Zajímavě je řešená otázka ochrany, které je věnována nejvyšší možná pozornost, přeci jenom se jedná o on-line prosředí, ve kterém se budou pohybovat malé holčičky. Ve virtuálním světě existují dvě úrovně chatování:
  • B Chat - nejčastější způsob chatování, který je přístupný jak na obecné úrovni, tak z viruálního pokoje dívky. Slovní zásoba tohoto chatu je omezena na slova, která jsou obsažená v předem definované databázi. Má se ta vyloučit komunikace buď nevhodná či nebezpečná, kromě sexuálně motivovaných zpráv si tak nemohou dívky vyměňovat svá skutčná jména, telefonní čísla nebo adresy.
  • Secret B Chat - je soukromý chat, přístupný pouze ve virtuálním pokoji. Účastnit se ho mohou pouze dívky, které mají defiován příznak "best friend" a mají připojeno k počítači zařízení Barbie Girl. I zde jsou však blokovány nebezpečné či obscéní výrazy a slovní spojení.

Virtuální svět má mladým dívkám splnit jejich sny
Dívky mají ve virtuálním světě k dispozici také vlastní schránku elektronické pošty, která slouží ke komunikaci uvnitř komunity Barbie Girls. I tato komunikace je chráněna bezpečnostními filtry. Zajímavostí také je, že některé funkce (a to třeba i určité prvky vzhledu virtuální postavičky) je možné odemknout pouze připojením Barbie Device k počítači.
K věci: Pokud se chcete dozvědět o panenkách Barbie víc, najdete spoustu informací na oficiálním webu v angličtině zde.
Zda se nepodaří hackrům server společnosti Mattel prolomit a vystavit dívky potenciálnímu mravnímu ohrožení ukáže teprve čas. Ale osobně bych bezpečnost zveřejněného obsahu u tak malých dětí nepodceňoval, a to rozhodně nepatřím mezi puritány.
Nechaje stranou zamýšlení se nad budoucími generacemi žijícími ve virtuálním světě on-line, aniž by kdy opustili vlastní obývák, musíme přiznat Mattelu dobrý tah na branku. Světoznámý výrobce hraček si od uvedené novinky slibuje znovuvzkříšení legendy jménem Barbie. Čas ukáže, zda se jeho přání potvrdí. Už teď ale můžeme říci, že projekt je zpracován s obrovskou pečlivostí a vituální svět nabízí dívkám spoustu zábavy.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 nebarbina nebarbina | 9. dubna 2008 v 17:53 | Reagovat

jako treba barbie kone se mi libi ale jako nic vic.....a treba princezny tky ujdou....a ty co mam tech si vazim a ic nechci zkratka a dobre...tyhle panenky na obrazcich jsou s prominutim silenej kyc...cao

2 hajaska hajaska | Web | 25. května 2008 v 20:52 | Reagovat

pĚKNÝ JÁ NEJSEM BABRIE  I KDYŽ TAK VYPADÁ MAEL FAKT NEJSEM ALEJE TO PĚKNÝ:)

3 Aneta Aneta | E-mail | 25. května 2008 v 22:09 | Reagovat

Ahoj....tuhle panenku mám.....já sem jí totiž moc chctšla a když sme jeli s rodičema do ameriky tak sem ji tam uviděla...uplně božííííííí....mám tu blondýnku;-)

4 P!NK P!NK | 17. června 2008 v 21:06 | Reagovat

Awujííí, chcete sqělé pouzdro na mobil pro barbie styl??? Tak se podívejte na tuto stránku http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=13822162&tab=2  Pokud chcete thak mě můžete kontaktovat  na e-mail lowesandra@seznam.cz  . Pouzdro si lze objednat i v jiné barevné kombinaci např: růžová+bílá. Thak písejte....pááá

5 LuCiNkA-bArBiE LuCiNkA-bArBiE | 16. července 2008 v 16:37 | Reagovat

Jáá zbožňuju Barbinky:-*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama